FAQ Masz pytanie? Masz odpowiedź! 

Strony www bez tajemnic

To strona internetowa o firmie zawierająca takie elementy jak: informacja o rodzaju prowadzonej działalności; dane kontaktowe; mapa dojazdu, godziny pracy.

Strona "postawiona" na CMS pozwala po zalogowaniu się na edycję wszystkich elementów na stronie w systemie zarządzania treścią strony www.

Najkrócej: to komputer podłączony do internetu 24h na którym są pliki i mechanizmy odpowiedzialne za wyświetlanie treści Twojej strony internetowej.

  • Informacje o firmie, adres strony firmowej w przypadku odnowienia wyglądu, profil firmy; rodzaj działalności lub info o usłudze/usługa oferowanych przez Państwa przedsiębiorstwo
  • link do google maps logo firmy jeśli istnieje (najlepiej w pliku .png lub wektorach - czyli zachowana jest przeźroczystość pod logotypem) zdjęć związanych z działalnością firmy,
  • informacje o kolorystyce strony lub proszę powołać się na jakąkolwiek inną podając linka.
  • dane firmowe, kontaktowe, konto bankowe, godziny kontaktu z firmą itd

W dobie cyfryzacji, wszechobecnego internetu, także na urządzeniach przenośnych brak strony www to przykład ewidentnej nonszalancji. Strona intenetowa stanowi źródło informacji dla potencjalnego klienta firmy.

Certyfikat bezpieczeństwa SSL czyli zielona kłódka w przeglądarce przy nazwie domeny to informacja o wdrożeniu protokołu sieciowego używanego do bezpiecznych połączeń internetowych. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Za pomocą SSL szyfrowane są połączenia do poczty, serwera ftp, strony WWW. Certyfikat SSL jest podstawowym elementem jaki Google ocenia w pozycjonowaniu stron na urządzeniach mobilnych. Jego brak może skutkować ostrzeżeniem o niebezpieczeństwie w przeglądarkach komputerów stacjonarnych.

Koszt utrzymania rocznego strony internetowej jest sumą trzech opłat: kosztów hostingu, ceny utrzymaniowej domeny i kosztów certyfikatu SSL. Każdą z tych opłat ponosi się co roku. Koszt hostingu dla jednej strony może wynosić od 30 do 300 pln netto w zależności od usługodawcy. Koszty utrzymania domeny np. z rozszerzeniem .pl to od kwota od 60 do 100 pln w zależności gdzie ją zakupiliśmy. Można zmienić zarówno miejsce utrzymywania domeny jak i hosting i migrować ze stroną internetową TAM GDZIE TANIEJ. Certyfikat SSL również występuję w wersji darmowej; lub np 3 miesięcznej darmowej z moźliwością ręcznego odnawiania; lub też w wersji płatnej od 69 pln za rok.

Nie, zarówno sama domena strony www jak i hosting strony internetowej mogą być zarejestrowane; opłacane w dwóch różnych firmach.

Nazwa domeny czyli link który prowadzi do Twojej strony intenetowej powinien być krótki; z maksymalnie ednym myślnikiem. Myślnik to taki znak - a nie _

Ceny stron www z CMS-em zaczynją się od 99pln do "limit is the sky" czyli nawet kilkunastu tysięcy złotych

Nie musisz wszystkiego umieć, na wszystkim się znać. Powyżej kilka standardowych pytań i proste odpowiedzi nań. Oczywiście mógłbyś Drogi Kliencie sam przeszukać bezmiar internetu, ale i tak istnieje ryzyko, że mimo wszystko odpowiedzi nie uświadczysz.